Näitused Tallinnas

NÄITUS VABAMUS!

18. septembril 2018 a rändas näitus üheks õhtuks Eesti okupatsioonide ja vabaduse muuseumisse Vabamu. Näitus oli üleval suurpõgenemisega seotud ürituse raames “Minna ei taha, kuid jääda ei saa”.  1944. aastal toimus suurpõgenemine Eestist ja teiste hulgas oli ka Aili Eistrat, kes on pannud aluse eesti rahvariietele ja rahvatantsudele Londonis.

Peakorraldaja Iivi Zajedova. Vestlusõhtu organiseeris Evelin Sennett.   Üritus oli Eesti Kultuuriseltside Ühenduse (EKSÜ) tegevuse raames. Tantsulise osa seadis Marje Remmett.

Video üritusest on SIIN!  (Film kestab 1h 39min). Filmi jäädvustas Jaanus Silla.

18. september 2018 a: VABAMUs meenutusõhtu “Minna ei taha, kuid jääda ei saa”. Esinesid: Estonian Folks, Liivalossi lasteaed.  Oma põgenemist Eestist meenutasid Ilvi Jõe-Cannon ja Lehti Merilo. Sissejuhatuse tegi okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu näituste juht Sander Jürisson. Õhtu võttis kokku Iivi Zajedova.  Näidati Londoni Eesti Seltsi videot auliikmetest Londonis, kes olid samuti põgenenud suur põgenemise ajal. Lisaks sai tutvuda näitusega „Eesti rahva riided Londonis“, mis tutvustas eesti kultuuri hoidmist Londonis ajal, kui Eesti oli okupeeritud. Näitus on Estonian Folks ja Londoni Eesti Seltsi ühistöö EV100 kingituse raames.  Jätkuvad arutelud publiku seas.  Intervjuud: IIvi Zajedova, Aili Peil, Jüri Trei vestlus Marje Remmetti ja Evelin Sennettiga.

/Video : 1:14:40 / 19. september 2018: Mälestusteenistus Jaani kirikus.  Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) palvel mälestati neid, kes 1944. aastal pealetungivate Nõukogude vägede eest põgenesid. Paljud jäid põgenemisteele igaveseks. Mälestuspalve  luges peapiiskop emeeritus Andres Põder, laulis sopran Pille Lill, organist Tiia Tenno ja trompetil Neeme Ots. Ühislaulud: Eespere “Ärkamise aeg”, Vinteri /Vetemaa “Laul Põhjamaast” ja Aaviku /Raudkepi “Hoia, Jumal, Eestit”. Sõna võttis ÜEKN juhatuse liige Iivi Zajedova, mälestusi põgenemisteekonnalt jagas Ilvi Jõe-Cannon.

Pildid: Andy Billington

 

This slideshow requires JavaScript.

 

NÄITUS TANTSUPEOMUUSEUMIS

Septembris, 2018 kutsuti Tantsupeomuuseumile rääkima näitusest Marje Remmet ja Evelin Sennett. See oli Angela Arraste poolt läbiviidud rahvatantsujuhtide koolituse üks osa. Muuseumis olid üles pandud näituse riided ja paneelid. Näidati Londoni Eesti Seltsi auliikmete videot. Evelin tutvustas eestlaste kogukonda ja ajalugu Londonis, Marje näitas Londoni eestlaste rahvariideid ja selgitas nende tausta. Hiljem söödi üheskoos omatehtud mulgiputru, kringlit. Aitäh kutsumast, Tantsupeomuuseum.

 

VAATA LONDONI EESTI SELTSI AULIIKMETE VIDEOT SIIT! (kestvus 4 minutit. Film valminud Eesti Rahvusarhiivi toetusega. Film: Evelin Sennett, Janar Kuusik)

 

Tantsupeomuuseumis
Vasakult: Marje Remmet, Angela Arraste, Evelin Sennett.

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: